Стяжка по тёплым полам в новостройке
Можна сміливо сказати, що це робота була спрощеною. Чому? Так як ця квартира знаходилася в новобудові, то приміщення на другому поверсі ще не було куплено, відповідно замовник вирішив відмовитися від гідроізоляції, яка завжди необхідна при виконанні робіт з влаштування цементно-піщаної стяжки (з метою не допустити затоплення сусідів у процесі монтажу оної) . Ще один плюс у нових багатоквартирних будинках - більш менш рівне перекриття, на відміну, наприклад, від "хрущовок" або "сталинок", і повна відсутність перегородок.
Приблизно на половині площі сантехніками замовника були встановлені труби теплої підлоги (на екструдованому пінополістиролу завтовшки 20 мм). Наше завдання зводилося до наступних пунктів:
- ретельне прибирання, виметання всього сміття (від ґрунтування перекриття господар відмовився).
- ув'язування армування над теплою підлогою (сітка для кладки).
- відсікання демпферною стрічкою стяжки від стін, поділ нею зони ТП.
- встановлення маяків (за допомогою лазерного рівня).
- оперативний підйом готового розчину та заливання стяжки підлоги.
- виїмка маяків та ретельне перетирання поверхні (наступного дня).
- фінальне укриття плівкою для забезпечення рівномірного висихання поверхні.
Варто зазначити, що робота виконувалася у січні, відповідно, на вулиці була мінусова температура (-4,-6 градусів). Цемент і пісок для установки маяків (заодно і всі супутні матеріали, такі як сітка для кладки, профіль UD, в'язальний дріт, демпферна стрічка, алебастр, лист ДВП для прийому розчину, поліетиленова плівка) були завезені заздалегідь, що пісок міг відтанути. Цементно-піщана суміш замовлялася на бетонному вузлі та доставлялася міксером (М100, з фіброволокном, пластифікаторами, антиморозною добавкою, яка дозволяє здійснити доставку та вивантаження суміші з урахуванням мінусової температури). Пластифікатор для теплої підлоги додавався безпосередньо на будівельному майданчику.
Загальна кількість розчину вийшла чимала, 9,2 куб.м., тобто в середньому товщина стяжки вийшла 100 мм. Таке було технічне завдання. Подача на третій поверх проводилася відрами, міксер у цей час не поспішаючи вивантажував суміш. Сходи та коридор були застелені плівкою (100 мікрон), тому після закінчення прийому розчину все було залишено в чистому стані. На наступний день ця плівка використовувалася для укриття затертої поверхні.
У результаті вся робота з заливання підлоги в цій квартирі зайняла два дні: перший день підготовка та прийом розчину, другий день повне перетирання, фінішне прибирання та прийом роботи замовником.
А у сусідньому розділі нашої фотогалереї ви можете ознайомитись з докладним фотозвітом про виконання робіт з влаштування стяжки у звичайній трикімнатній квартирі у звичайному панельному будинку.
Перед початком робіт - порожнє приміщення, на половині його укладені труби теплої підлоги.
Завезені попередньо матеріали - цемент (2*50 кг), пісок (6*50 кг), алебастр (10 кг), демпферна стрічка, сітка кладки (50 кв.м.), в'язальний дріт (1 кг), профіль UD 3 м (12 штук), плівка 100 мікрон (40 пог.м.), лист ДВП.
Плита перекриття ретельно підмічена, починається виготовлення розчину для встановлення маяків.
Загальний вигляд.
Установка маяків за допомогою лазерного рівня.
Армування сіткою для кладки над зоною теплої підлоги.
Ретельне укриття плівкою сходових клітин та сходів.
Приїзд міксера.
Процес прийому цементно-піщаного розчину (М100 з фіброволокном).
День другий. Зчісування повністю всіх горбків.
Виїмка напрямних та закладення штроб розчином.
Початок фінішного затирання поверхні.
Кожен квадратний метр ретельно затертий.
Поверхня повністю затерта, але ще не підмічена.
Кінцевий результат усіх зусиль.
Трохи ближче.
Укриття всієї площі поліетиленовою плівкою для забезпечення повільної втрати вологи розчином та більш рівномірного висихання.
Фінальний кадр перед закриттям дверей.
- Инстаграмhttps://www.instagram.com/bdsudnepr/
Стяжка підлоги в будинку, Дніпро300 ₴/кв.м
Бетонна стяжка в Дніпрі300 ₴/кв.м