Демонтаж старого пола и устройство чистовой стяжки в трёхкомнатной квартире
Для виконання роботи було надано порожню квартиру (дрібні речі переміщені на лоджію) з гіпсолітовими підлогами. Потрібно їх прибрати та виготовити рівну чистову стяжку під укладання ламінату та кахельної плитки.
На першому етапі було виконано демонтажні роботи. Гіпсолітова підлога акуратно демонтувалася, поринала в мішки і виносилася на вулицю. Незважаючи на те, що роботи виконувались на сьомому поверсі, спільно із замовником було прийнято рішення не спускати сміття на ліфті, щоб не травмувати морально сусідів по під'їзду та не викликати у них додаткового невдоволення.
Хотілося б відзначити, що всі роботи з демонтажу підлоги в квартирі, винесення та вивезення сміття були виконані в один день. Завдяки цьому мешканці не встигли втомитися від галасливих робіт та руху працівників сходами. У під'їзді після закінчення все було виметено та залишено у належному стані.
Для того, щоб краще розуміти, чого варто чекати від демонтажних робіт у квартирі, як вони проходять і як до них підготуватися, Ви можете ознайомитись зі статтею, опублікованою на нашому сайті під заголовком "Демонтаж у квартирі - до чого готуватися морально і як все відбувається насправді".
У другій половині першого дня було завезено та піднято деякі матеріали, необхідні для влаштування стяжки підлоги – поліетиленова будівельна плівка, армуюча сітка для кладки, екструдований пінополістирол (для шумоізоляції).
На другий день проведення робіт о 8:30 доставлені напрямні для встановлення маяків, невелика кількість цементу та піску для них, демпферна стрічка. До 13:00 зроблена гідроізоляція (два шари плівки внахлест, 180 мікрон товщиною, по стиках ізольована герметиком), укладено екструдований пінополістирол (20 мм) та демпферна стрічка, виконано армування та встановлені за допомогою лазерних рівнів маяки. У під'їзді з першого до сьомого поверху застелено плівкою (100 мікрон), яка згодом використовувалася для укриття готової стяжки.
О 13:00 розпочато прийом готової цементно-піщаної суміші марки М150 П3 з міксера, підйом її до квартири та вирівнювання її по маяках. Весь процес тривав приблизно до 16:40. Потім після від'їзду міксера в під'їзді житлового будинку все було прибрано до початкового стану.
На третій день, вранці, відбулася виїмка напрямних, обрізання зайвих демпферних стрічок та цілковите перетирання поверхні. Потім фінішне підмітання у квартирі, прийом роботи замовником та накриття плівкою (для повільного та рівномірного висихання).
Усі роботи, включаючи демонтаж, вивіз, пристрій стяжки, зайняли три дні.
Скільки коштувало (лютий 2016)?
Демонтаж та вивіз (разом із транспортом) ― 4000 гривень.
Робота зі стягування з підйомом матеріалу ― 5700 гривень.
Матеріали (без тонкої плівки, сітки та пінополістиролу, бо їхній власник житла закупив самостійно) – 7780 гривень.
Загальний підсумок ― 17480 грн.
У прайс-листі, який завжди підтримується в актуальному стані, ви зможете дізнатися, скільки буде коштувати весь комплекс робіт з влаштування бетонної стяжки у вашій квартирі (разом з усім матеріалом) на сьогоднішній день.
День перший. Початковий вигляд квартири.
Насамперед знімалася плитка ПХВ.
Потім, за допомогою відбійного молотка, акуратно було розпочато демонтаж гіпсолітової підлоги.
В одній із кімнат була прибрана стара цементна стяжка.
Сміття відразу ж пакувалося в мішки і виносилося (пішки, без ліфта, щоб уникнути тертя з сусідами по під'їзду).
Усього, разом із прибраними невеликими перестінками, кахлем, дверима, лутками та іншим сміттям, вийшло два на совість навантажених КамАЗа (хоча другий був трохи менше навантажений, ніж перший).
Наступний етап - підмітання квартири, сходової клітки та під'їзду. На цьому перший день роботи закінчено.
День другий. Після закладання технологічних отворів у плитах перекриття (і інших щілин), була виконана робота з влаштування плівкової гідроізоляції (плівка в два шари, внахлест, з проходженням стиків силіконовим герметиком).
Як шумоізоляція замовник, за порадою знайомого виконроба, вирішив використовувати екструдований пінополістирол, 20 мм.
Зверху пінополістиролу в обов'язковому порядку було укладено армуючу сітку (між собою листи армопояса зв'язувалися в'язальним дротом).
У частині однієї з кімнат через занадто маленьку висоту майбутнього пирога стяжки ЭППС замінили більш тонкий матеріал.
Потім на аркуші ДВП було виготовлено розчин для установки направляючих (маяків).
Як напрямні використані профілю UD, довжиною три метри, товщина металу 0,5 мм. Під них встановлювалися так звані "ляпухи".
Маяки встановлюються за допомогою сучасних та якісних лазерних рівнів. Пристінна демпферна стрічка укладена, але ще не пригнічена розчином.
Потім почався підйом та прийом розчину.
Приблизно через дві з половиною години весь розчин був піднятий і покладений на належне місце.
День третій, останній. Виготовлення розчину для загортання штроб після виїмки напрямних.
Розпочато перевірку поверхні та зрізання правилом дрібних горбків.
Всі штроби замуровано, залишки маяків акуратно складені в мішки для будівельного сміття.
За допомогою лазерного рівня проводиться безперервна діагностика поверхні та коригування процесу.
Після грубого зрізання вся поверхня кожен квадратний метр ретельно затирається.
Перша кімната готова, сміття підметене.
Друга кімната також приведена в готовий до здавання стан.
Інший ракурс другої кімнати.
Закінчено роботи в коридорі.
Коридор у ближчому ракурсі.
Готова остання, третя кімната.
Плівка, що використовується для гідроізоляції і заходила внахлест на стіну, а також демпферна стрічка, що примикає до стіни, обрізані рівно за рівнем стяжки.
Фінальне укриття плівкою (для рівномірного та неквапливого висихання). Третій день наближається до вечора.
- Инстаграмhttps://www.instagram.com/bdsudnepr/
Стяжка підлоги в будинку, Дніпро300 ₴/кв.м
Демонтаж підлоги у Дніпрі200 ₴/кв.м