Бетонування офісно-складського приміщення, із затиранням гелікоптером
У чому специфічність. Економія. Обмежений бюджет. Плюс приміщення орендоване, ніхто ґрунтовно вкладатися не хотів. Тому товщина підлоги в середньому була спланована близько 60 мм. Враховуючи, що під низом міцна бетонна основа (хоч і давня), це припустимо, хоча ми все одно рекомендували 100 мм, нехай і без арматури (але обов'язково з фіброю). Це ще не все. У ці 60 мм мала поміститися електрична тепла підлога (на 70 кв.м.) з підкладкою. Ми радили хоча б 5 мм підкладку, але була придбана та покладена місцевим фахівцем з електростатей 2-х міліметрова. Це утеплення неоднозначно, але що вдієш.
Далі. Бетонну поверхню вирішено затерти гелікоптером, з нанесенням спектрумовського зміцнюючого просочення. І в складі, і в офісі ніяких покриття для підлоги не планувалося, тому зробити потрібно було в чистову, так би мовити, в стилі "лофт". Це нескладно влітку. Взимку, в лютому, в приміщенні, що не опалюється, процес шліфування сильно розтягується. Але робити треба. Так як шар всього 60 мм, то використовувався бетон на дрібному щебені, М300 П3.
Пандус на вулиці. Заздалегідь було вилито фундамент. Всередину передбачалося засипати биту цеглу, що залишилася після проведення демонтажних робіт. Зверху армування (комірка 250*250 мм) з десятої арматури (ми пропонували 12-у) та 120 мм бетону. Теж шліфується.
Хронологія виконання робіт:
День перший.
08:00 – приїзд, перевдягання, початок прибирання дрібного сміття, ретельного підмітання.
10:00 - ґрунтування старої підлоги, на якій не лежить електрична тепла підлога. Близько 100 кв. Засипання будівельного сміття у пандус.
11:00 – виставлення маяків (профіль УД), укладання демпфера по периметру. Планування відвального шлаку на вулиці, щоби бетоновоз міг проїхати, не загрузнувши в бруді.
12:30-14:30 - переміщення та прийом бетону, першого міксера.
15:00-16:30 – встановлення другої частини напрямних.
16:30-18:00 – прийом другого міксера.
18:00-19:00 – прибирання на вулиці, виготовлення каркасу для укриття на вулиці бетону (щоб негативна температура вночі не пошкодила верхній шар).
День другий, що плавно переходить у третій.
03:00 (так, саме так. Три години ночі) – приїзд, спроба першого проходу затиральними машинами першої половини залитої підлоги (з першого міксера). Ще зарано. Чекаємо. Надворі лютий, сиро, бетон не застигає.
05:00 – початок затирання, повільно, але все ж таки. Температура в приміщенні, незважаючи на пару "вітродуйчиків", близько 3-4 градусів вище за нуль.
07:00-06:00 наступної доби – робота гелікоптерами. Тобто затирали близько 27 години майже. Влітку зайняло б годин 8-10.
День четвертий.
12:00-17:00 – нарізання деформаційних швів, повне прибирання приміщення. Фініш.
Підсумок. Головна складність – у температурному режимі. Оптимально – 15-25 градусів. Але що є, тобто. Освоєно 13,7 куб. бетону, 250 пог.м. арматури, пару десятків профілів УД, пару мішків цементу, чотири каністри ґрунтовки, два кілограми в'язального дроту, 40 пог.м. плівки (100 мкм). Решта по дрібниці. Всі задоволені, всім подобається.
У найтонших місцях практично відразу виявилися дрібні тріщини. Передбачаємо в майбутньому їх наявність у місці пролягання каналізаційної труби, бо над нею всього 50-80 мм бетону (пропонували укласти ще суттєво глибше, але там бетон та відвальний шлак, замовник не хотів додаткових витрат). Ще раз нагадую – приміщення орендоване.
- Початковий етап. Загальний огляд приміщення (точніше, правої частини).
- Труби каналізації. На наш погляд, укласти її бажано було на 200-300 міліметрів глибше. Можливість була, хоч і трудомістка, через наявність під старою бетонною підлогою покладів відвального шлаку.
- Початковий вид пандусу. Фундамент заливався кілька тижнів тому.
- Ще один вид. Починаємо ґрунтувати поверхню.
- На вулиці поки що збільшили висоту опалубки і закидали всередину биту цеглу. Ущільнення ручним трамбуванням.
- Зверху труби додатково зв'язали армування – хоч щось. Каналізація буде забетонована намертво. Раз і назавжди.
- Встановлення маяків. Як напрямні використовується профіль УД, товщина 0,5.
- Розкладена електрична тепла підлога. На жаль, підкладка всього 2 мм (частина тепла йтиме в основу). Провід прикріплений не дуже. У процесі заливання трохи виринав, у деяких місцях. Сумно.
- Планування відвального шлаку, щоб міксер зміг під'їхати до пандусу. Все одно метрів п'ять не доїхав, застряг. Після заливки полегшав тонн на п'ятнадцять і зміг вибратися.
- А ось і міксер!
- У нас все готове.
- Перші залиті квадратні метри. Бетон гарної якості, пластичний, тягнеться легко. М300 П3.
- Справа досить бадьоро просувається.
- Перший міксер прийнято. Тепер можна перепочити, доставити маяки і чекати на повторну доставку.
- Опалубка для майбутніх неармованих сходів, збоку платформи. Підставою служать старі щаблі. Економія.
- "Вітродуйчик" намагається хоч на півградуса підняти температуру в приміщенні. Тяжко йому.
- Ніч. Спроба першого проходу гелікоптерами.
- Наступний опівдні. Те, що заливали першим міксером, майже затерто. Друга частина ще сира.
- Перша половина доведена до ладу.
- Біля виходу зовсім сиро - дається взнаки близькість відкритого отвору і лютого на вулиці.
- Варто відзначити нерівномірність висихання. Справа в тому, що десь покладена підкладка для теплої підлоги, а десь старий бетон, хоч і прогрунтований. Він швидше витягає вологу зі свіжого. Надалі все набуде більш-менш рівномірного кольору.
- Пандус вийшов досить симпатичний.
- День четвертий. Починаємо нарізати деформаційні шви. Влітку на ранок виготовили б їх (після заливання). Через наявність ТП різати можна тільки в певних місцях, що недостатньо.
- Біля колон шви йдуть трикутником. Хоча все одно від колон невеликі тріщини можуть піти. Тим більше, 60 мм товщина шару. Подивимося, відпишуся тут і викладу фото за місяць після заливання.
- Инстаграмhttps://www.instagram.com/bdsudnepr/
- Бетонні підлоги у Дніпрі200 ₴/кв.м
- Бетонні підлоги зі зміцненим верхнім шаром у Дніпрі380 ₴/кв.м
- Бетонна стяжка в Дніпрі250 ₴/кв.м